Krmiva Biomar

Významným faktorem úspěšného odkrmu pstruha do tržní velikosti je výběr krmných směsí, které rybám nabízíme. V této oblasti jsme se již před pěti lety rozhodli pro spolupráci s firmou BioMar z Dánska, která nám prostřednictvím své dceřinné pobočky v České republice zajišťuje dovoz krmiv pro pstruha přímo z dánské výroby. My pro tuto firmu na oplátku na českém trhu působíme jako jeden z distributorů jejích krmiv pro menší pstruhařství v České republice.

Nabídka krmiv Biomar v našem eshopu

V sortimentu máme stabilně nejčastěji užívané velikosti krmiv řady EFICO Alpha. Tato řada je zaměřena na cenu jednoho kg přírůstku. Vlastnosti krmiva umožňují chovateli dosáhnout vysokého tempa růstu ryb a současně nízkého krmného koeficientu. Firma BioMar disponuje bohatými zkušenostmi ve využití alternativních surovin. Cílem jejich použití je pokrytí speciálních požadavků ryb na živiny.Všechna ostatní krmiva pro pstruha jsme schopni zabezpečit v průběhu roku konkrétní objednávkou. Vzhledem k tomu, že tato krmiva jsou vyrobena z rybích surovin, jsou v mnoha případech zajímavá i jako součást vnadících směsí pro sportovní rybolov.

Řada INICIO představuje krmiva s použitím nejlepších dostupných surovin a speciální receptury jsou předpokladem pozitivního vlivu krmiva na zdraví ryb.Mezi další přednosti této řady patří nízký obsah železa a naopak vysoký obsah kyselin řady Omega-3, které snižují úhyn ryb a přispívají k samotné tvorbě mastných kyselin Omega-3 ve svalovině ryb. U této řady dochází v roce 2009 ke změně u nejdrobnějšího krmiva - výrobu velikosti 0,3mm firma opouští a přebírá do sortimentu drobné krmivo firmy Dana Feed, jehož výrobce pojala do svého koncernu. Jedná se o velikost kousků (drť, nikoliv granule) 0,4 mm.

Řada EFICO Enviro je zaměřena na finanční a ekologickou stránku chovu ryb. Je určena pro chovatele, který hledá krmivo přínášející maximální ekonomický efekt a současně umožňuje pozitivně ovlivňovat dopady intenzivní produkce ryb na životní prostředí. Efico Enviro je prvním krmivem pro ryby na světě, které získalo ekologickou deklaraci. Cílem výroby této řady je hlavně vysoká kvalita produkovaných ryb.